X
تبلیغات
صفحه اول تماس با ما RSS قالب وبلاگ
فرش آرمان
شرکت فرش ارمان جمعه ۱۴ آبان ۱۳۹۵

گاهی بعضی از مهمان ها با کفش روی فرش می آیند. فرش کثیف و آلوده می شود. هستند کسانی که در این زمان برای تمیز کردن فرش ماشینی خود آنرا تحویل قالی شویی م یدهند اما راه دیگری هم هست . می توانیم بعد از جارو زدن فرش محلول آب و سرکه درست کنیم دستمال حوله ای بزرگی را داخل آن بیندازیم تا کاملا آغشته به این محلول شود بعد دستمال را به آرامی به فرش می کشیم. باید دقت کنیم که مقدار سرکه زیاد از حد نباشد تا به فرش آسیب نرساند.

به طور کلی برای تمیز کردن فرش ماشینی از شامپو فرش استفاده می کنیم اما گاهی شامپو فرش در دسترس نداریم می توانیم از شامپو فرش خانگی استفاده کنیم. برای درست کردن شامپو فرش خانگی مقداری مایع ظرف شویی و یک قاشق غذا خوری نمک را در یک لیتر آب حل می کنیم هم می زنیم تا کاملا کف کند و آنگاه برای تمیز کردن فرش ماشینی استفاده می کنیم.

و اما برای از بین بردن جای وسیله سنگین مثل پایه میز و مبل که روی فرش جا می اندازند می توانیم از یک قالب کوچک یخ استفاده کنیم. بدین صورت که یخ را روی جای مورد نظر می گذاریم و بعد از مدتی دستمالی را روی آن قرار می دهیم تا رطوبت فرش گرفته شود و خاب و پرز فرش به حالت اولیه برگردد.

شفاف کردن فرش هم راهکاری دارد. تفاله چای و نمک را روی فرش می پاشیم و بعد با جارو برقی جارو می زنیم با این روش رنگ فرش شفاف می شود.

بریا از بین بردن جای اتو که فرش را کمی زرد رنگ کرده می توانیم پیازی را به دو قسمت تقسیم کنیم و روی لکه قرار دهیم و بعد با آب سرد لکه را خیس کرده و بشوئیم. آب پیاز باعث از بین رفتن لکه زرد رنگ اتو می شود. امیدواریم فرش را نسوزانده باشید 

ارسال نظر
نام شما :
آدرس وب سایت :
پست الکترونیک :
پیام شما :
کد امنیتی :